پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

Search
Close this search box.

شیشه

نمای اسپایدر شیشه ای

شیشه یکی از متریال هایی است که اخیرا بشدت مورد توجه معماران قرار گرفته است .معماران شیشه ها را به عنوان پوسته ساختمان می پندارند و از آن برای نماسازی استفاده می کنند.جنس اصلی آنها از کربنات دوسود،سنگ آهک و سیلیس است.کمتر ماده ای را می توان یافت که از آن نتوان شیشه را تهیه کرد . و از سیلیس (SIO2) ،دی اکسید بور(B2O3)،پتااکسید فسفر(P2O5) به عنوان مواد شیشه ساز و از هر کدام به تنهایی می توان شیشه ساخت .

تاریخچه شیشه

پیدایش شیشه و کشف آن سوالی است که جواب مشخصی برایش وجود ندارد اما نظریه های گوناگونی برای آن وجود دارد که به تعدادی از بازرگانان فینیقی باز می گردد که برای تهیه ی غذای خود چند قطعه سنگ سودا برا ساحل شنی قرار داده و آتش را افروخته و روز آتی متوجه شده اند که بدلیل آتش افروخته سودا ذوب شده و در شن آمیخته شده و شیشه پدید آمده است .اما همچنان برتایید این نظریه ها ، تصدیق و شواهد خاصی وجود ندارد و این گفتار را تنها به صورت یک نظریه باقی می گذارد.

کاربردهای امروزی شیشه

این ماده ، نه‌تنها ظرفهای خوراکی ما را تشکیل می‌دهند، بلکه از اتومبیل و هواپیما گرفته تا سفینه‌هایی که راه کره‌های دیگر را در پیش می‌گیرند، بطور قطع شیشه ها دارند.امروزه نیز در آزمایشهای علمی بیشمار ، وسایل شیشه‌ای ، مورد نیاز پژوهشگران جهان است.

انواع شیشه :

این صنعت به صورت پیشرفته ای گسترده است و دارای انواع متفاوتی شیشه با کاربردهای خاص متناسب با نظر معماران می باشد .شیشه ها به گروهای زیر تقسیم می شود:

شیشه های دوجداره:
شیشه
شیشه های ضد آتش
شیشه
شیشه های مسلح
شیشه
شیشه های رنگی
شیشه
 
شیشه های رفلکس
شیشه
 
شیشه های نشکن
شیشه های سکوریت
شیشه
 
شیشه های ضد گلوله
شیشه
 
شیشه های لمینت
شیشه
 

هر یک از شیشه های بالا دارای طرز تهیه ای خاص و کاربردی متفاوت از سایر شیشه ها دارد که به برای مشاهده توضیحات هر محصول بروی توضیحات بیشتر  هر محصول کلیلک کنید.

چاپ این مقاله

اجرای نمای خشک