پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo

سناریوی پوشش های سبز، کم مصرف و نماهای خشک چگونه به نظر می رسد؟

پوشش های نمای سبز

نیاز روز افزون به استفاده از راه حل های پوشش های سبز و نماهای خشک در ساختمان ها برای مقابله با بحران انرژی افزایش یافته است. تمرکز صنعت به سمت تحقیق و توسعه سیستم‌های کارآمد انرژی تغییر می‌کند.

هر پروژه، با هدف گرایی و منحصر به فرد بودن، نیازمند حفظ هماهنگی بی‌مصالحه میان جنبه عملکردی و زیبایی است. امروزه، معماران به دنبال طراحی‌های منحصر به فرد هستند، اما در عین حال لازم است پروژه مشخصات عملکردی خود را حفظ کرده و بر اساس سفارشات ساخته شود.

اکثر معماران و طراحان خواستار مصالح نما بدون تعمیر و نگهداری هستند. باید نصب آن آسان باشد، اما ماهیت هنری و منحصر به فرد داشته باشد. همچنین انتظار می‌رود که مصالح و سیستم‌های نما عملکردهای مختلفی مانند یکپارچگی ساختاری، دوام، مقاومت در برابر شرایط جوی، عایق صوتی، عایق حرارتی را انجام دهند. این باید بر اساس هنجارهای ایمنی و امنیتی مشخص شده باشد. معماران یک ارزیابی کامل از دوام مصالح پیشنهادی انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که الزامات عملکرد ساختمان به خطر نمی افتد.

مزایای نماهای خشک

با جداسازی مواد عایق حرارتی و حفاظت از شرایط جوی، طراحی نماهای خشک نه تنها ساختاری سودمند دارد، بلکه امکان استفاده از پوشش‌های مختلف برای ایجاد طیف گسترده‌ای از جلوه‌ها فراهم می‌شود. طیف گسترده ای از مصالح، قالب ها، اشکال، درزها، رنگ ها و انواع نصب برای تبدیل ایده های طراحی به واقعیت در دسترس هستند.

نمونه‌های بی‌شماری از ساخت و سازهای جدید نشان می‌دهد چگونه طرح‌هایی با نماهای خشک، محیط خود را با حساسیت نشان می‌دهند و ویژگی‌های ساختمان را در فضای شهری منعکس می‌کنند.

با ظهور گرمایش جهانی، بهره وری انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی به عوامل مهم در طراحی ساختمان تبدیل شده است. امروزه یک ساختمان معمولی 40 درصد از کل برق مصرفی را تامین می کند. نما به عنوان رابط بین فضای داخلی و خارجی، نقش مهمی در تعریف کارایی انرژی ساختمان دارد. با استفاده از پوشش های سبز و نماهای خشک، می‌توان یک مفهوم انرژی برای هر ساختمان ایجاد کرد که نیازهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان را همراه با کیفیت نور کامل داخل آن در نظر می‌گیرد.

پوشش های سبز

گرایش های اصلی در استفاده از مصالحی که از تغییر به سمت نماهای سبزتر، کارآمدتر و عملکرد محور حمایت می کند، چیست؟

سازه‌های بلند و ساختمان‌های نمای شیشه‌ای در سرتاسر جهان توسعه یافته‌اند. انتظار می‌رود جهش بعدی در توسعه‌های نمای پایدار، سازگار با محیط زیست و نماهای خشک باشد که بر حفظ انرژی و کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی تمرکز خواهد کرد. این ها همچنین نیروهای محرکه این صنعت در سالهای آینده خواهند بود.

نام و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان زیباآشیان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!

ارتباط تلفنی 02166240094 09368000990

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرای نمای خشک