پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo

وضعیت نماهای مدرن یا خشک در ساخت و ساز های جدید

نماهای آینده

10 سال گذشته شاهد افزایش قابل توجهی استفاده از مصالح جدید و رفتارهای نما بوده ایم. اکنون نماها بیشتر به یک عنصر کاربردی تبدیل شده اند تا صرفاً زیبایی شناختی. بسیاری از مصالح مانند شیشه، پلاستیک های کامپوزیت چوب، کاشی ها، سیستم های نمای خشک، محافظ های خورشیدی، آلومینیوم و تیتانیوم برای پوشش ساختمان ها استفاده می شوند.

نماها در نحوه ساخت و نوآوری در طراحی تغییر کرده اند. ظهور مصالح مدرن مورد استفاده در نما مانند ACP، شیشه، ابعاد جدیدی به مفهوم نما داده است.

در بافت مدرن، یک ساختمان باید پایدار، کم مصرف باشد و هر طرح معماری باید مزیتی را ارائه دهد. به خصوص وقتی صحبت از شهرهای هوشمند به میان می آید، ضروری است که ساختمان ها حس طراحی هوشمندانه ای را ارائه دهند تا از برنامه ریزی کلی شهر پیروی کنند.

در طول 4 تا 5 دهه، تغییراتی در نوع مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز رخ داده است. مصالحی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار بادوام‌تر، انعطاف‌پذیرتر و در عین حال قوی‌تر هستند و همچنین سازگار با محیط زیست هستند. به عنوان مثال، بسیاری از پروژه‌ها از آجرهای توخالی استفاده می‌کنند که هوا را در داخل حبس می‌کند. تغییر بزرگی در تکنولوژی نیز رخ داده است. آچال راینا، مدیر ارشد اجرایی، توسعه دهندگان راهجا می گوید: فناوری مورد استفاده امروز (به عنوان مثال – فناوری پیش ساخته) به سازندگان کمک می کند پروژه را سریعتر تکمیل کنند و در منابعی مانند زمان، نیروی انسانی و پول صرفه جویی کنند.

با ظهور بلندمرتبه‌های مسکونی، سیستم‌های پوشش نما در بخش مسکونی محبوب می‌شوند. آینده نماها شامل صفحات نمای جنبشی و پویا و همچنین صفحات سبز عمودی قابل کشت خواهد بود.

نماهای آینده: گرایش های طراحی نما در سال های آینده

اغراق آمیز نیست اگر بگوییم نمای ساختمان مهم ترین عنصر آن است، هم برای معماران و هم برای خود کاربران. آنها یکی از دشوارترین عناصر یک ساختمان برای طراحی هستند، زیرا به همان چیزی تبدیل می شوند که به آن معروف است و طراحی نمای نمادین و پیشرفته با تکنولوژی بسیار سریع تغییر می کند. درک روند داده‌های پیرامون طراحی نما به ما کمک می‌کند مسیر آینده را ببینیم و با پیشرفته‌تر شدن و پیچیده‌تر شدن نماها و فناوری‌ها، فضای بسیار بیشتری برای نوآوری وجود دارد.

پس از سال 2020، مردم ارزش خانه های خود را بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتند می دانند، زیرا زمان زیادی در آن سپری می کنند. در سال های پیش رو مردم همچنان انتظار دارند زمان بیشتری را در خانه خود بگذرانند و این از جهات مختلفی بر طراحی تأثیر خواهد گذاشت. اشتیاق به فضای باز و طبیعت منجر به طرح‌های نوآورانه‌ای شده است که عناصر زنده را در طراحی نما و همچنین پوشش‌های ساختمانی  شامل روف گاردن و فضای بیرونی گسترده را  به دلیل تقاضای زیاد مصرف‌کنندگان در خود جای داده است. همچنین لازم به یادآوری است؛ در صورتی می‌توانیم بیشتر بیرون برویم و دوباره از محیط شهری خود لذت ببریم که مردم به دنبال چیزهایی باشند که آنها را هیجان زده و درگیر کنند، بنابراین طراحی جدید و خلاقانه نمای ساختمان مورد تقاضا خواهد بود.

مصالحی که انتظار داریم در سال های آینده بیشتر ببینیم، همگی به سمت مصالح پایدار و بادوام گرایش دارند و بهره وری انرژی نیز عامل مهمی است. طراحان در حال یافتن راه‌های جدید و مبتکرانه برای ترکیب مصالح پایدار برای بهره‌وری انرژی با ساختمان‌هایی هستند که دارای صفحات خورشیدی در پشت بام و همچنین پنجره‌های دوجداره و طراحی نمای خشک با کیفیت بالا، در کنار عناصر خارجی بادوام مانند پانل‌های فولادی و پوشش دیوار خارجی هستند.

آخرین روند نما در سطح جهانی چیست؟

امروزه ما به چیزی بیش از پانل های سنتی سنگ، شیشه و کامپوزیت آلومینیوم برای نمای ساختمان نیاز داریم. ما به محصولات جدید با در نظر گرفتن شرایط جوی، گرد و غبار، رطوبت و نگهداری کم نیاز داریم. سیستم های نمای تطبیقی پایدار این روزها یک روند جهانی است. ظهور محصولاتی مانند لمینت های فشار بالا، اکریلیک، روی، مس و فولاد وجود دارد. با این حال، این مصالح هنوز در مرحله آزمایش هستند و توسط بسیاری از معماران در شرایط جوی توصیه نمی شود.

سبز، پایدار و مبتنی بر فناوری = آینده نماها

نماهای آینده باید پایداری را در قلب خود نگه دارند تا نیازهای جهان به عنوان یک کل، مالکان و نیاز های دولت را برآورده کنند. برای رویارویی با این چالش، فناوری نقش مهمی در تلاش برای راه‌حل‌های هوشمندانه و پیچیده ایفا می‌کند و نما را بسیار بیشتر از چهره زیبای طراحی ساختمان می‌سازد.

نام و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان زیباآشیان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!

ارتباط تلفنی 02166240094 09368000990

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرای نمای خشک