پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo

نمای مدرن

این عکس مربوط به نمای مدرن می‌باشد.

نمای مدرن یک سبک نو از معماری است که از اصول معماری مدرن تبعیت می کند. قابل اجرا در نمای داخلی و خارجی است و از به روز ترین متریال در اجرای آن استفاده می شود .

نمایی هوشمند ، ساده ، مینیمالیستی و چشمگیر است که می تواند هر فضای بیرونی را با جذابیت فوری به یک پناهگاه مدرن  تبدیل کند .

به عبارتی این ظاهر مینیمالیستی  بدین معناست که در بهترین حالت خود به سادگی و به دور از پیچیدگی و تزئینات بیش از حد است ؛ این بی آلایشی، بسیار جذاب و کاربردی است. از مصالح و متریال های گوناگونی مانند: چوب – فوم – شیشه – سیمان – پودر سنگ رنگی – کامپوزیت – سنگ – آلومینیوم و… در اجرای آن استفاده می شود .

نمای مدرن به دنبال ساده سازی عناصر است به همین دلیل در اجرای آن نمای ساده ، خطوط قائم و زاویه دار با هم تلفیق می شوند .

در واقع می‌توان گفت که یک نمای کاملا مدرن یا نیمه مدرن است و محبوب ترین نما در دنیا شناخته می شود .

خصوصیات نمای مدرن :

  • عدم تزئینات
  • نور پردازی
  • پنجره های بزرگ
  • ترکیبات نامتقارن
  • اشکال مستطیل،استوانه ای و مکعبی ساختمان
  • سادگی و عملکردی بودن
  • استفاده از بتن مسلح و فولاد در نمای ساختمان
  • حذف سقف های پیچیده و روی کار آمدن سقف های صاف
  • مشخص شدن با استفاده از یک پالت رنگی خنثی

از بارز ترین ویژگی های نمای مدرن، کشیدن ارتفاع کف تا سقف است به حدی که قد و قامت نما قابل رؤیت باشد؛ بنابراین سقف ها در این نوع نما، بلند یا دوبل هستند که چهره معماری مدرن را شکل می‌دهند .

تفاوت نمای مدرن با سایر سبک ها :

وجه تمایز نمای مدرن از سبک های قبلی، جدا شدن آن از ویژگی های معماری باروک است ؛ در واقع می توان گفت، نمای ساده ای است که تفاوت آن با سبک رومی – کلاسیک و نمای سنتی در حذف پیچیدگی ها و تزئینات زیاد نمای رومی، کلاسیک و عدم یکنواختی نما بر خلاف نمای سنتی است .

در نمای مدرن Modern Facade ، معماران برای ایجاد نمای منحصر به فرد از ترکیب دو یا چند حجم ، شکست ها و اختلاف، در سطح نما را به وجود می آورند. به ندرت از خطوط مدوّر و دایره ای استفاده می کنند در عین حال خطوط  صاف و قائم زیادی در این نوع نما به چشم می‌خورد. برای مثال : نمای رومی فقط با سنگ نما ساخته می‌شود و نمای سنتی با آجر. نمای مدرن این امکان را به طراحان و معماران می دهد تا مصالح ساختمانی مختلف ، اما هماهنگ با هم را برای نما به کار ببرند .

نام و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان زیباآشیان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!

ارتباط تلفنی 02166240094 09368000990

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرای نمای خشک