سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی):

این روش از لحاظ شباهت ظاهری به نرده شیشه‌ای اکسپوز شبیه است، ولی کلیه پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته می‌شوند. در واقع در سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)، فقط کاورهای آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین مشاهده می‌شود و تمامی متعلقات داخل زمین کار شده است. شایان ذکر است که نکته مهم در استفاده از این ترکیب نرده شیشه‌ای این است که قبل از اتمام کف‌سازی باید پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته شوند و سپس کار کف‌سازی را به اتمام برسانیم.

این روش جان‌پناه شیشه ای از لحاظ استقامت و ایستایی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و بیشترین فشار و ضربه را متحمل می‌شود. استانداردهای ایمنی برای هندریل شیشه‌ای متفاوت هستند. بر طبق استانداردهای اروپایی، جان پناه شیشه‌ای برای منازل مسکونی باید نیروی ضربات جانبی تا 150 کیلوگرم بر مترمربع و برای محیط‌های پرتردد مثل مراکز تجاری، فودکورت‌ها، سینماها و… برابر نهایتا تا 300 کیلوگرم بر مترمربع را تحمل کنند.

مساله ی آبندی در سیستم نرده شیشه ای توکار  بسیار مهم و حیاتی می باشد و حتما باید به این مورد قبل از هر گونه اقدام به کف سازی و اجرای پوشش نهایی توجه نمود چرا که معولا در این مدل ها ، آب به  راحتی از بین شیشه ای و نوار های آبندی عبور کرده و به گاتر یا پروفیل  شکل میریزند و انتقال این آب از کف شور و تخلیه آن مورد مهمی می باشد که باید پیش بینی های لازم جهت این مورد در نظر گرفته شود . فضای مناسب و مورد نیاز جهت نصب نرده شیشه ای توکار یا دفنی تقریبا 16 سانت ارتفاع یا عمق مورد نیاز کف سازی می باشد و عرض پروفیل ها نیز 10 سانتی می باشد به این صورت که جهت نصب زیر اصولی و ایجاد ایستایی کافی و اجرایی دقیق و تمیز نیاز می باشد که یک زیر سازی فولادی جهت نشیمن پروفیل های آلومینیومی اجرا گردد که حدود 5 تا 6 سانتی متر فضا برای این منظور باید درنظر گرفته شود و پس از آن 10 سانتی ارتفاع پروفیل نگهدارنده شیشه می باشد که در مجموع 16 سانتی متر عمق کف سازی مورد نیاز می باشد . دیتایل های نصب مختلفی جهت اجرای نرده ی تمام شیشه ای توکار یا دفنی  وجود دارد که اجرای یک پروفیل فولادی انتظار در محل نصب نرده های شیشه ای مناسب ترین و اصولی ترین روش می باشد ، همچنین به منظور تامین استحکام و ایستایی کافی این زیر سازی فولادی نیاز به نصب مهارها و دستک هایی به فواصل مشخص و دقت اجرایی بالایی دارد .  پروفیل های آلومینیومی با آلیاژهایی با مقاومت بالا که به صورت اختصاصی برای کنترل و انتقال نیروی وارده به نرده شیشه ای طراحی و تولید شده اند بر روکف با روش های مختلفی نصب می شوند طول قطعات اصلی نگهدارنده شیشه به صورت 15 و 30 سانتی تهیه و با توجه به محل نصب و جزییات فنی ارائه شده از سوی کارخانه تولیدی هندریل های شیشه ای ، مطابق ظوابط نصب می گردند . کاور های درپوش  و هندریل های روی شیشه که در مرحله آخر پس از نصب شیشه نصب می گردند امکان ایجاد رنگ ها و طیف های مختلف آنادایز و رنگ های الکترو استاتیک را دارند و می توانید با توجه به طراحی  و نیاز پروژه رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید . طبق جداول فنی و تاییدیه های این نرده های شیشه ای  ، قطعات نگهدارنده 15 سانتی به صورت منقطع با حداکثر فاصله داخل به داخل 30 سانتی نسبت به یکدیگر بر روی زیر سازی نصب می شوند ، قطعهات نگهدارنده 30 سانتی نیز در محل حدفاصل دو جام شیشه نصب می شوند به صورتی که هرکدام از شیشه ها توسط این قطعه مشترک به صورت مساوی تحت فشار قرار بگیرد . با توجه به این که در نرده های تمام شیشه ای مانند سیستم نرده شیشه ای دفنی یا توکار ، تمام نیروی وارده به شیشه توسط شیشه به سازه نگهدارنده انتقال داده می شود بایستی حتما از شیشه ها ایمنی استفاده نمود ، این مورد برای فضاهای کم تردد و سبک حداقل ضخامت شیشه 12 میلی متر می باشد که بایستی سکوریت شده مورد استفاده قرار گیرد و همچنین برای محل های عمومی و ساختمان های مسکونی جهت بالکن های بیرونی طبق ظوابط آتش نشانی استفاده از شیشه سکوریت و لمینیت الزامی می باشد و همچنین ارتفاع تمام شده این نرده ها می بایست حداقل 110 سانتی متر درنظر گرفته شود.

 

اجزای قطعه اصلی:

 

 

سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
پروفیل اصلی با ابعاد 15 و 30 سانتی متر
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
پیچ استیل با رول پلاک 2 عدد
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
گوه پلاستیکی جهت رگلاژ شیشه
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
صفحه pvc جهت محافظت از شیشه
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
پیچ 6 ضلعی 6*12 دو عدد
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
کاور پروفیل آلومینیومی
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
پروفیل آلومینیومی U
سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)
درپوش انتها پروفیل
مشخصات فنی  :

سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)

سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی)

مراحل نصب سیستم نرده شیشه ای In-floor (توکار یا دفنی) :

 

مشخصات Top-rail  :

این اتصالات توسط متریال های فولادی و آلومینیوم و استیل در فرم و حالت های مختلف طراحی و تولید می گردند و این قابلیت را دارند که رنگ های مختلفی داشته باشند و با توجه به نوع کاربری شما و محل استفاده به صورت اختصاصی به مرحله طراحی و تولید در آیند .