پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo

سوراخکاری و نصب پانل های منحنی hpl

سوراخکاری و نصب پانل های منحنی hpl :
اچ پی ال یکی از بهترین گزینه ها برای نمای ساختمان محسوب می شود. نمای hpl امروزه از پرطرفدار ترین نما ها شناخته شده و اچ پی ال نما در بسیاری از ساختمان های شیک و مدرن به کار گرفته می شود. اما یکی از اصولی که در هنگام نصب این نوع پانل ها باید به آن دقت کرد، اصول سوراخکاری hpl است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پانل ها باید با استفاده از مته های سخت سوراخ گردد. در هنگام سوراخ کاری پانل ها معمولا قطر سوراخ ها می بایست از قطر ١ الی ٢میلیمتر بیشتر باشد تا هم حرکت آزاد پانل را میسر سازد و هم اینکه انبساط و انقباظ پانل یک فشار در زاویه قائم را به پیچ یا پرچ وارد نسازد.

نکته مهم این است که تنها در مرکزثقل پانل ، قطر سوراخ و قطر پیچ یکسان است. هنگام سوراخ کاری، اتصالات ( پیچ ، پرچ ، … ) می بایست با فاصله ای معین از گوشه های ورق نصب شوند.

نصب پانل های منحنی:

نصب پانل ها در خطوط منحنی با توجه به ساختار پانل های HPL و روکش طبیعی آن نمی توان پانل ها را نورد یا خم کرد. لیکن پانل های نمای hpl از انعطاف کافی جهت نصب شدن در خطوط منحنی را برخوردار نمی باشند.(یعنی حالت ارتجاعی داشته و بعد از فرایند خم یا نورد به حالت اول بر می گردد) .

برای نصب پانل ها در خطوط منحنی به نکات زیر عمل کنید:

١- تنها روش نصب پانل های نمای اچ پی ال ، در خطوط منحنی سیستم پیچ یا پرچ نمایان می باشد.

٢- فاصله بین تکیه گاه ها نباید بیشتر از ٤٠ سانتیمتر باشد.

٣- نسبت به شعاع( وتر) قوس و منحنی طراحی شده ، از پانل نمای hpl با ضخامت مناسب استفاده کنید. برای شعاع کوچک تر از پانل با ضخامت کمتر استفاده می شود.

٤- پانل اچ پی ال نما، هنگام نصب نباید تحت فشار قرار داشته باشد و مطمئن باشید که استرس فیزیکی به پانل ها وارد نشود.

با رعایت این نکات از آسیب رسیدن به پانل های نمای اچ پی ال جلوگیری به عمل می آید.

نام و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان زیباآشیان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!

ارتباط تلفنی 02166240094 09368000990

اجرای نمای خشک