پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo
Search
Close this search box.

ساختار سنگ مرمر

سنگ طبیعی مرمر

 سنگ مرمر

سنگ مرمر :بیشتر مردم با  سنگ مرمر آشنا هستند ، از مجسمه های یونان باستان تا حمام های رومی ، از مرمر برای هر کاری چه داخلی و چه خارجی در چندیدن قرن استفاده شده است. مرمر سنگی نسبتاً سخت است اما نه به اندازه ای که گرانیت سخت می باشد. این سنگ به طور کلی به چهار دسته ی اصلی تقسیم می شود که شامل : گروه های A ، B،C و D است . این تنوع گروه ها صرفاً قدرت تولید را نمایش می دهد که بر پایه ی تنوع سطح سختی سنگ هاست.سنگ مرمر بسیار مناسب برا شومینه ، حمام و پیشخوان با تنوع رنگ بسیار زیاد است.

سنگ مرمر

سنگ مرمر تقریباً خواص مشابه سنگ آهک را دارد که می تواند حکاکی شود یا تراش داده شود که با استفاده ی هر چه بیشتر از مرمر در طول زمان به زیبایی این سنگ افزوده می شود. بیشتر مرمهای استخراج شده در سراسر سنگ رگه دار هستند که در حقیقت در تمام معدن های جهان به این شکل استخراج می شود. این سنگ بسیار مورد استقبال آمریکایی ها برای کف و جداره های حمام در سال های اخیر قرار گرفته است.

ساختار سنگ مرمر

در حقیقت سنگ مرمر نوعی سنگ آهک است که از لایه های میانی سنگ تراورتن گرفته می شود. این نوع سنگ در فرآیند عملکرد چشمه های آب گرم با کاسته شدن دما به کندی ایجاد می شود این در صورتی است که اگر افت دما به سرعت اتفاق بیافتد شاهد تولید سنگ های تراورتن هستیم. آراگونیت سنگ حاصل از افت دمای کند است که نام تجاری آن در ایران مرمر می باشد. ماده ی اصلی سازنده ی مرمر کربنات کلسیم است که در برخی سنگ ها تا 99 درصد کربنات کلسیم ماده ی تشکیل دهنده بوده ،و با تلفیق آلومینیوم و منیزیم رنگ های متنوعی ایجاد می شود.

رنگ سنگ های مرمر حاوی سبز، لیمویی، زرد، صورتی، سفید، عسلی و غیره است. بدین ترتیب سنگ مرمر خالص کاملاً سفید رنگ بوده که از دیرباز مورد توجه هنرمندان بسیار بزرگی چون «میکل آنژ» و «لئوناردو داوینچی» در مجسمه سازی مورد استفاده قرار گرفته است.

چاپ این مقاله

اجرای نمای خشک