پروژه های زیباآشیان پارس

مجله خبری

021

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم

اجرای نمای خشک

تراکوتا

تراکوتا یا سفالینه، به اصطلاح و به طور کلی سرامیک پخته شده بر پایه خاک رس قرمز است که معمولاً بدون لعاب است. کاربردهای آن شامل ظروف ، لوله های آب و فاضلاب و تزئین سطح روی ساختمان ، همراه با مجسمه هایی مانند مجسمه های تراکوتا و مجسمه های سفالی یونان است. این اصطلاح همچنین برای اشاره به موارد ساخته شده از این ماده و رنگ نارنجی مایل به قهوه ای طبیعی آن به کار می رود.

در گذشته بدین شکل عمل می کردند که خاک رس تا حدی خشک شده و ریخته و سپس قالب گرفته می شود و یا دست به شکل دلخواه در می آید. پس از خشک شدن کامل ، آن را در کوره یا مواد قابل احتراق بالای گودال قرار می دهند و سپس آن را آتش می زنند.

پس از پخت گودال ، ظروف داغ را با ماسه پوشانده تا خنک شوند و پس از پخت کوره ، کوره به آرامی سرد می شود. هنگام لعاب دادن ، مواد ضد آب نخواهد بود، اما برای استفاده در زمین برای حمل آب تحت فشار (استفاده باستانی) ، برای وسایل باغ و مجسمه سازی یا تزئینات ساختمان در محیط های گرمسیری و ظروف روغن، چراغ روغن، مناسب است. در موارد دیگر مانند استفاده از وسایل سفره ، لوله کشی بهداشتی یا تزئینات ساختمان در محیط های انجماد نیاز به لعاب دادن مواد دارند.

امروزه خشت هایی با ضخامت کم و ابعاد بزرگ که در دمای 1000 -2000oF  پخته شده است. کاربرد این ماده در نمای ساختمان به صورت محصولی است که با نام تجاری تراکوتا و با روش های نوین از ترکیبات خاک رس و فلدسپار با روش های جدید و مشابه سرامیک تولید می گردد.

تراکوتا
تراکوتا

خواص تراکوتا

  • تنوع شکل رنگ و اندازه
  • نصب سریع و آسان
  • ترکیب خلاقانه سنت و مدرنیته در یک متریال
  • سبک وزن با ساختاری مجوف
  • تلورانس ابعادی مناسب ( دارای ابعادی دقیق)
  • عدم محدودیت تامین( امکان تهیه با رنگ یکنواخت در متراژ بالا)
  • ثبات رنگ
  • دوستدار محیط زیست

شیوه های نصب

اختصاصی مناسب با برند پنل ها

شرکت زیباآشیان با دارا بودن بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان و رزومه بسیار قوی در زمینه مشاوره نمای خشک با انواع پوشش ها با در اختیار داشتن مهندسین مجرب و تیم های اجرایی کارآزموده ، آمادگی دارد تا اجرای نما را در انواع پروژه های کوچک و بزرگ با انواع سیستم های نصب و انواع پوشش های رویه به عهده بگیرد . در صورت تمایل به مشاوره نمای خشک و همچنین استفاده از این خدمات شرکت زیباشیان و مشاهده پروژهای انجام شده، لطفاً اطلاعات پروژه را در قسمت های مشخص شده وارد نموده و یا سفارش خود را به شماره تلفنهای 66689758 – 09123190595 – 66240094 اعلام فرمائید . کارشناسان شرکت در اولین فرصت جهت هماهنگی و انجام مراحل اولیه کار با شما تماس خواهند گرفت .

 

کافیست نام و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان زیباآشیان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!

ارتباط تلفنی 02166240094 09368000990