پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo
Search
Close this search box.

برد بتنی

برد بتنی

برد بتنی نوعی فایبر گلاس مقاوم شده با بتن است که از خواص هر دو متریال بتن و فایبر گلاس برخوردار هستند. این بردهای بتنی ظاهری شفاف به دلیل وجود فایبر گلاس، مقاومتی بالا ناشی از بتن دارند؛ که آن ها را برای هر شرایط آب و هوایی مناسب می سازد.

برد بتنی
 

فایبر گلاس مقاوم شده با بتن : ظریف با استحکام بالا

بتن از مواد طبیعی تشکیل شده است که مردم برای سال‌های طولانی از آن استفاده می کردند. اولین تجربه استفاده از بتن به سه دهه‌ی پیش باز می گردد.ولفگنگ ریدر از این تجربیات استفاده کرد و در جهت توسعه گام برداشت. گروه تحقیقاتی ریدر با استفاده از تکنولوژی مدرن موفق به مناسب سازی بردهای بتنی برای هر شرایط آب و هوایی شدند. امروزه استفاده از این متریال به دلیل کیفیت بالا، مقاومت و استحکام ، امکان طراحی متنوع و قابلیت برش کاری رواج یافته است.

برد های بتنی مصالح ساختمانی

بتن های سنتی استفاده شده در گذشته، از خود مقاومت نسبی خوبی نشان داده؛ اما بسیار شکننده و دارای مقاومت کششی بسیار پایین بودند. این نواقص با تولید یک کامپوزیت متشکل از بتن و لایه ای با مقاومت کششی بالا، برطرف گردید. فایبر گلاس مقاوم شده با بتن، از سیمان، بتن و الیاف شیشه مقاوم در برابر فلزهای قلیایی تشکیل شده است. برخلاف فیبر‌استیل که نیازمند مراقبت‌های زنگ‌آهن است، ماده مورد استفاده در اینجا به پوشش رنگ متالیک یا مواد ضد زنگ نیازی ندارد. این ویژگی به معنای آن است که بردها می‌توانند نازک، ظریف و سبک باشند. کیفیت این ماده تضمین شده است؛ زیرا از مصالح خام، اجزای سنگ طبیعی، و الیاف شیشه استفاده شده است. این ویژگی‌ها به این معناست که ما می‌توانیم ازاین ماده برای ایجاد طرح‌های گسترده و متنوع بهره‌مند شویم.

 

متریال ایمن

۹۰ درصد بردهای بتنی، فایبر گلاس مقاوم شده با بتن را، شن و سیمان تشکیل داده است و ۱۰ درصد باقی مانده را فایبر گلاس ، رنگدانه و بتن افزوده تشکیل می دهد. این بردها به دلیل ترکیبات خاص خود مقاومت و تاب آوری بالایی داشته یعنی پنل ها در سایز های بسیار بزرگ با ضخامت پایین توانایی تحمل فشار زیاد را دارند. این ماده کاملا ایمن، دارای ضریب تبادل حرارتی پایین، قابلیت حفظ پایداری تا ۳۵۰درجه سانتی گراد و غیر قابل اشتعال می باشد.

چاپ این مقاله

اجرای نمای خشک