برد بتنی

برد بتنی:

 

برد بتنی نوعی فایبر گلاس مقاوم شده با بتن است که از خواص هر دو متریال بتن و فایبر گلاس برخوردار هستند. این بردها ظاهری شفاف به دلیل وجود فایبر گلاس ، مقاومتی بالا ناشی از بتن دارند؛ که آن ها را برای هر شرایط آب و هوایی مناسب می سازد.

 

برد بتنی

 

فایبر گلاس مقاوم شده با بتن : ظریف و با استحکام بالا

 

بتن از مواد طبیعی تشکیل شده است که مردم برای سالهای طولانی از آن استفاده می کردند. اولین تجربه استفاده از بتن به سه دهه ی پیش باز می گردد.ولفگنگ ریدر از این تجربیات استفاده کرد و در جهت توسعه گام برداشت. گروه تحقیقاتی ریدر با استفاده از تکنولوژی مدرن موفق به مناسب سازی بردهای بتنی برای هر شرایط آب و هوایی شدند. امروزه استفاده از این متریال به دلیل کیفیت بالا، مقاومت و استحکام ، امکان طراحی متنوع و قابلیت برش کاری رواج یافته است.

 

بردهای بتنی مصالح ساختمانی

 

بتن های سنتی استفاده شده در گذشته، از خود مقاومت نسبی خوبی نشان داده ؛ اما بسیار شکننده و دارای مقاومت کششی بسیار پایین بودند.این نواقص با تولید یک کامپوزیت متشکل از بتن و لایه ای با مقاومت کششی بالا، برطرف گردید. فایبر گلاس مقاوم شده با بتن، از سیمان ، بتن و الیاف شیشه مقاوم در برابر فلزهای قلیایی تشکیل شده است. به همین دلیل برخلاف فیبر استیل که نیازمند مراقبت های زنگ آهن می باشد این ماده به مواد ضد زنگ(پوشش رنگ متالیک) نیازی ندارد.این به این معناست بردها می توانند نازک، ظریف و سبک باشند. استفاده از مصالح خام، اجزای سنگ طبیعی و الیاف شیشه کیفیت این ماده را تضمین نموده و گستره ی عظیمی از طرح ها را امکان پذیر می نماید.

 

برد بتنی

 

متریال ایمن

 

90 درصد بردهای بتنی ، فایبر گلس مقاوم شده با بتن، را شن و سیمان تشکیل داده است و 10 درصد باقی مانده را فایبر گلس ، رنگدانه و بتن افزوده تشکیل می دهد. این بردها به دلیل ترکیبات خاص خود مقاومت و تاب آوری بالایی داشته یعنی پنل ها در سایز های بسیار بزرگ با ضخامت پایین توانایی تحمل فشار زیاد را دارند. این ماده کاملا ایمن، دارای ضریب تبادل حرارتی پایین، قابلیت حفظ پایداری تا 350درجه سانتی گراد و غیر قابل اشتعال می باشد.

 

سیستم های نصب برد بتنی: