پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo
Search
Close this search box.

انکر کیل

این قطعه نوعی اتصال دهنده نامشهود از جنس استینلس استیل است که پنل را به قلاب ها متصل می سازد؛ سپس از طریق قلاب ها بار وارده به استراکچر منتقل می شود. انکرها انواع مختلفی دارند و هر یک مختص نوع خاصی از پنل می باشند اما معمولا می توان سنگ های طبیعی از جمله تراورتن، مرمر، گرانیت و سنگ های روسوبی، سنگ های مصنوعی مانند کورین، سنگ کارخانه ای، سرامیک، پلاستک، فایبر سمنت برد، انواع فایبر گلس و سرامیک گلس را به وسیله انکر های Keil نصب نمود.

انکر کیل

پیچ و انکر کیل:

هر انکر آندرکات که از دو قسمت تشکیل شده است، شامل یک بدنه انکر و یک پیچ شش گوش می باشد که پس از سوراخکاری توسط دریل آندرکات، انکر آندرکات در داخل حفره ایجاد شده قرار گرفته و سپس توسط پیچ شش گوش به قلاب پیچ می شود. شیار های موجود در پیچ باعث ایجاد شیار در پشت قلاب ها می شوند که بدین ترتیب پیچ در قلاب قفل شده و به راحتی باز نمی شود.

همان طور که پیش تر عنوان شد این سیستم نیازمند سوراخکاری می باشد؛ سوراخ های ایجاد شده دارای انتهای عریض تری نسبت به دهانه آن هستند که با قرار گرفتن انکر در داخل سوراخ ها، هنگام بستن پیچ انتهای آن باز شده و داخل سرامیک، گیردار می گردد.

تفاوت انکرها (پیچ و انکر کیل) در طول آنها می باشد که به این منظور انکرها با طول های متفاوت تعبیه شده اند. به طول قسمتی از انکر که در داخل پنل قرار می گیرد Hs می گوید. همچنین تعیین Hs مناسب امری بسیار مهم تلقی می شود که براساس ضخامت پنل، جنس پنل و وزن آن صورت می گیرد.

 سوراخکاری آندرکات

برای نصب پنل با سیستم Keil سوراخکاری توسط میز و دریل آندرکات صورت می گیرد که هر یک از این ابزار شاخصه های خاص خود را دارند. دریل حاوی مته با سر گرانیتی یا الماسه است که برای پنل های متفاوت طراحی شده است. دریل آندرکات قابل حمل بوده و قابل استفاده بر روی میز و یا بصورت دستی است. حرکت مته دایره وار بوده و در یک مرحله صورت می گیرد، اندازه ی صحیح عمق سوراخ در نصب، بسیار حائز اهمیت است.

انواع انکرها با Hs های متفاوت در شکل نمایش داده شده است.

انکر keil

جدول زیر انکرها با Hs های متفاوت را با کاربردهایشان معرفی می کند:

ابزارهای مورد استفاده در این سیستم:

چاپ این مقاله

اجرای نمای خشک