تراکوتا

تراکوتا

تراکوتا یا سفالینه، به اصطلاح و به طور کلی سرامیک پخته شده بر پایه خاک رس قرمز است که معمولاً بدون لعاب است. کاربردهای آن شامل ظروف ، لوله های آب و فاضلاب و تزئین سطح روی ساختمان ، همراه با مجسمه هایی مانند مجسمه های تراکوتا و مجسمه های سفالی یونان است. این اصطلاح همچنین برای اشاره به موارد ساخته شده از این ماده و رنگ نارنجی مایل به قهوه ای طبیعی آن به کار می رود.

در گذشته بدین شکل عمل می کردند که خاک رس تا حدی خشک شده و ریخته و سپس قالب گرفته می شود و یا دست به شکل دلخواه در می آید. پس از خشک شدن کامل ، آن را در کوره یا مواد قابل احتراق بالای گودال قرار می دهند و سپس آن را آتش می زنند.

پس از پخت گودال ، ظروف داغ را با ماسه پوشانده تا خنک شوند و پس از پخت کوره ، کوره به آرامی سرد می شود. هنگام لعاب دادن ، مواد ضد آب نخواهد بود، اما برای استفاده در زمین برای حمل آب تحت فشار (استفاده باستانی) ، برای وسایل باغ و مجسمه سازی یا تزئینات ساختمان در محیط های گرمسیری و ظروف روغن، چراغ روغن، مناسب است. در موارد دیگر مانند استفاده از وسایل سفره ، لوله کشی بهداشتی یا تزئینات ساختمان در محیط های انجماد نیاز به لعاب دادن مواد دارند.

امروزه خشت هایی با ضخامت کم و ابعاد بزرگ که در دمای 1000 -2000oF  پخته شده است. کاربرد این ماده در نمای ساختمان به صورت محصولی است که با نام تجاری تراکوتا و با روش های نوین از ترکیبات خاک رس و فلدسپار با روش های جدید و مشابه سرامیک تولید می گردد.

تراکوتا

تراکوتا

خواص تراکوتا

تنوع شکل رنگ و اندازه

نصب سریع و آسان

ترکیب خلاقانه سنت و مدرنیته در یک متریال

سبک وزن با ساختاری مجوف

تلورانس ابعادی مناسب ( دارای ابعادی دقیق)

عدم محدودیت تامین( امکان تهیه با رنگ یکنواخت در متراژ بالا)

ثبات رنگ

دوستدار محیط زیست

شیوه های نصب

اختصاصی مناسب با برند پنل ها

شرکت زیباآشیان با دارا بودن بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان و رزومه بسیار قوی در زمینه مشاوره نمای خشک با انواع پوشش ها با در اختیار داشتن مهندسین مجرب و تیم های اجرایی کارآزموده ، آمادگی دارد تا اجرای نما را در انواع پروژه های کوچک و بزرگ با انواع سیستم های نصب و انواع پوشش های رویه به عهده بگیرد . در صورت تمایل به مشاوره نمای خشک و همچنین استفاده از این خدمات شرکت زیباشیان و مشاهده پروژهای انجام شده، لطفاً اطلاعات پروژه را در قسمت های مشخص شده وارد نموده و یا سفارش خود را به شماره تلفنهای 66689758 – 09123190595 – 66240094 اعلام فرمائید . کارشناسان شرکت در اولین فرصت جهت هماهنگی و انجام مراحل اولیه کار با شما تماس خواهند گرفت .

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی ما اینجا هستند تا به سوالات شما پاسخ دهند.
سلام . به زیبآشیان خوش آمدید