پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo
Search
Close this search box.

نصب سرامیک با چسب

یکی از سیستم های نصب سرامیک خشک غیر نمایان،روش نصب سرامیک با چسب است .در این روش نیز مانند سایر روشهای نصب سرامیک خشک ،فاصله ای بین سرامیک خشک نصب شده و دیوار ساختمان وجود دارد .

در سیستم چسبی نصب خشک سرامیک ، ابتدا زیر سازی به وسیله نبشی یا سپری آلومینومی انجام می شود که این سازه زیر سازی می تواند به صورت افقی یا عمودی و یا ترکیبی از این دو باشد .پس از نصب زیر سازی ،سطح روی پروفیل های آلومینیومی را تمیز میکنیم تا چسب به خوبی به آن بچسبد .چسبی که در این سیستم نصب سرامیک استفاده می شود از جنس سیلیکون و یا پلی اورتان ، که قدرت چسبندگی بالایی دارند ،استفاده می شود .

پس از تمیز کردن سطح روی سپری یا نبشی زیرسازی ،چسب را به صورت خطی بروی سپری نصب شده در دوطرف محلی که قرار است سرامیک نصب شود ،می زنند و بعد سرامیک را بروی چسب ها قرار داده و تنظیم می کنند . البته پیش از نصب سرامیک باید مطمئن شد که پشت سرامیک عاری از گرد و خاک باشد.

نکته حائز اهمیت ،نگهداشتن سرامیک در محل دقیق خود ،تا زمان گیرش چسب پشت سرامیک، می باشد .برای این کار از روشهای مختلفی استفاده می شود .روش اصولی آن استفاده از چسب های دو طرفه بروی سپری و پشت سرامیک خشک است .

این روش برای سرامیک های با ابعاد بزرگ و ضخامت کمتر از 8 میلیمتر،بسیار مناسب و کاربردی است .در نصب سرامیک خشک چسبی به علت استفاده از چسب های انعطاف پذیر ،امکان انقباض و انبساط به سازه زیرسازی داده می شود.

اجرای نمای خشک