پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo
Search
Close this search box.

شیشه

شیشه

شیشه:

شیشه یکی از متریال هایی است که اخیرا بشدت مورد توجه معماران قرار گرفته است. معماران شیشه ها را به عنوان پوسته ساختمان می پندارند و از آن برای نماسازی استفاده می کنند.

جنس اصلی آنها از کربنات دوسود،سنگ آهک و سیلیس است.کمتر ماده ای را می توان یافت که از آن نتوان شیشه را تهیه کرد و از سیلیس  (SIO2)، دی اکسید بور (B2O3)، پتااکسیدفسفر (P2O5) به عنوان مواد شیشه ساز و از هر کدام به تنهایی می توان شیشه ساخت.

شیشه

تاریخچه شیشه:

پیدایش شیشه و کشف آن سوالی است که جواب مشخصی برایش وجود ندارد اما نظریه های گوناگونی برای آن وجود دارد که به تعدادی از بازرگانان فینیقی باز می گردد که برای تهیه ی غذای خود چند قطعه سنگ سودا برا ساحل شنی قرار داده و آتش را افروخته و روز آتی متوجه شده اند که بدلیل آتش افروخته سودا ذوب شده و در شن آمیخته شده و شیشه پدید آمده است .اما همچنان برتایید این نظریه ها، تصدیق و شواهد خاصی وجود ندارد و این گفتار را تنها به صورت یک نظریه باقی می گذارد.

شیشه

کاربردهای امروزی شیشه:

این ماده، نه‌تنها ظرفهای خوراکی ما را تشکیل می‌دهند، بلکه از اتومبیل و هواپیما گرفته تا سفینه‌هایی که راه کره‌های دیگر را در پیش می‌گیرند، بطور قطع شیشه ها دارند.امروزه نیز در آزمایشهای علمی بیشمار، وسایل شیشه‌ای، مورد نیاز پژوهشگران جهان است.

انواع شیشه:

این صنعت به صورت پیشرفته ای گسترده است و دارای انواع متفاوتی شیشه با کاربردهای خاص متناسب با نظر معماران می باشد. شیشه ها به گروهای زیر تقسیم می شود:

شیشه
شیشه های دوجداره
شیشهشیشه های ضد آتش شیشهشیشه های مسلح
شیشه
شیشه های سکوریت
شیشه
شیشه های رفلکس
شیشهشیشه های رنگی
شیشه
شیشه های نشکن
شیشه
شیشه های ضد گلوله
شیشهشیشه های لمینت

هر یک از شیشه های بالا دارای طرز تهیه ی خاص و کاربردی متفاوت از سایر شیشه هاست.

نگارش از سایت زیباشیان.

اجرای نمای خشک