سقف‌های کاذب یکپارچه :

سقف‌های کاذب یکپارچه کناف ساختارهای سبکی هستند  که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می باشند. این ساختار شامل زیرسازی فولادی سبک (متصل به سقف اصلی) بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چندلایه، به ویسله پیچ مخصوص بروی آنها نصب می شوند.

درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی (بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و اجرای ماستیک) می باشد. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر می سازد. از دیگر مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف میتوان به انعطاف معماری بالا و ساخت سقف های معلق تزئینی (دکوراتیو) و عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقفهای کاذب با مصالح بنایی) اشاره نمود

سقف‌های کاذب یکپارچه
سقف‌های کاذب یکپارچه

مزایای سقف‌های کاذب یکپارچه:

  • سرعت اجرایی بالا
 
 

اجرای سریع و آسان زیرسازی سقف‌های کاذب یکپارچه، عوامل مهم در سرعت بالای اجرای این ساختار بوده، به طوری که با حداقل نیروی انسانی می توان در کمترین زمان ممکن سطوح وسیعی را پوشش داد. همچنین، سقف های کاذب یکپارچه کناف دارای قابلیت رنگ آمیزی، بلافاصله پس از خشک شدن بتونه و یا لایه پوششی بوده که سرعت اجرای بالا و در نتیجه کاهش مدت زمان اجرای پروژه در بازگشت سریع سرمایه بسیار موثر خواهد بود.

 

 

  • انعطاف معماری بالا
 
 

این ساختار از نظر معماری بسیار منعطف بوده و در ساخت سقف های معلق تزیینی (دکوراتیو) کاربرد ویژه دارد. بدون شک، خصوصیت اخیر مهمترین مزیت سقف کاذب یکپارچه کناف، به ویژه در کشوری با معماری غنی همچون ایران به شمار می رود. این ساختار دارای قابلیت پذیرش انواع اشکال، شکست ها و طرح های تزئینی بوده که حتی در مرحله بهره برداری از بنا نیز قابل اجرا می باشند.

 

 

  • دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طراح
 
 

با توجه به بهره گیری از اجزای استاندارد و انجام آزمایشات در این نوع ساختارها، کمیت های مرتبط با فیزیک ساختمان (مانند عملکرد صوتی، عملکرد حرارتی و مقاومت در برابر آتش) از طریق مدارک فنی شرکت کناف در دسترس می باشد. به علاوه، برای دستیابی به کمیت های خاص، ساختارهای ویژه قابل طراحی می باشند. این ویژگی اجازه می دهد که طراحان و سازندگان، معیارهای فنی مورد نظر خود را در طراحی و اجرای بنا پیاده سازی نموده و با انتخاب ساختار مورد نظر، کمیت هایی نظیر عبور حرارت و صوت و مقاومت در برابر حریق را تحت کنترل در آورند (امکانی که غالبا برای ساختارهای بنایی وجود ندارد).

 

 

  • اجرای آسان
 
 

اجرای ساختارهای خشک تا حدی آسان است که در بسیاری از کشورهای دنیا، افراد معمولی، اجزای ساختار را از فروشگاه های تجهیزات ساختمانی خریداری نموده و با مطالعه دستورالعمل های مربوطه و با استفاده از ابزار ساده نسبت به اجرای آن اقدام می نمایند.

 

 

  • دقت بالا در اجرا
 
 

به طور کلی، ساختارهای خشک از مصادیق ساخت و ساز صنعتی بناها به شمار می روند. به دلیل روش اجرایی آسان و استاندارد، خطاهای اجرایی و هزینه های ناشی از آن کاهش یافته و عملیات اجرایی با دور ریز بسیار کم مصالح و صرفه جویی در مصالح، نیروی انسانی و زمان همراه است.

 

 

  • عدم نیاز به پیش بینی آویز
 
 

در سقف کاذب های معمولی، قبل از اجرای سقف نیاز به پیش بینی آویز وجود دارد، ولی در سقف کاذب های کناف آویز گیری جزء خود ساختار بوده و پس از اتمام کارهای سازه ای و تاسیساتی، به راحتی قابل اجرا است

 

 

  • ایمن در برابر زلزله
 
 

محاسبات نشان می دهد که سقف کاذب یکپارچه کناف به خوبی در برابر شتاب هایی به بزرگی ۰٫۵g از خود مقاومت و پایداری نشان می دهند. این در حالی است که شتاب مبنای طرح در زلزله خیزترین نقاط ایران حداکثر ۰٫۳۵g است. مهمترین عوامل در مقاومت این ساختار در برابر زلزله، سبکی وزن آن و بهره گیری از اتصالات و مهارهای استاندارد و مستحکم می باشد. وزن این نوع سقف ها بسیار کم بوده به طوری که این مقدار برای ساختار تک لایه با پنل ۱۲٫۵ میلیمتری کمتر از ۱۵ کیلوگرم بر متر مربع می باشد.(با احتساب وزن زیر سازی). برای اطلاعات بیشتر به دفترچه “بهسازی لرزه ای ساختمان با کناف ایران ”  مراجعه شود.

 
Search

کافیست نام و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید تا کارشناسان زیباآشیان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند!

ارتباط تلفنی 02166240094 09368000990