پروژه های زیباآشیان پارس

021

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید

logo
Search
Close this search box.

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل:

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل
دستگاه های سنگبری قابل‌حمل

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل (پرتابل) از نظر نوع موتور دو دسته هستند:

انتقال نیرو بطور مستقیم

انتقال نیرو توسط تسمه

دستگاه سنگبری با انتقال نیروی مستقیم:

این مدل دستگاه سنگبری، می تواند دارای موتوری تک فاز یا سه فاز باشد. در این مدل توان موتور نسبت مستقیم با قطر برش مورد نیاز را دارد و بدان معناست که اگر موتور را قوی تر کنیم جثه ی موتور نیز بزرگ‌تر می‌شود و در نتیجه سنگ نازک‌تری را برش می‌دهد. به همین منظور موتور استاندارد در این مدل موتور ۳ اسب بخار (۲۲۰۰ وات) است.

دستگاه سنگبری انتقال نیرو با تسمه:

از این مدل عموماً در کارگاه‌ها استفاده می‌شود زیرا وزن شاسی سنگین این مدل دستگاه، باعث سخت شدن جابجایی آن می‌شود و موتور این دستگاه‌ها نیز از ۵ اسب بخار به بالا در دو حالت تک فاز و سه فاز طراحی می‌شوند. عیب این حالت این است که بخشی از قدرت موتور صرف به حرکت درآوردن تسمه‌ها و صفحه برش به صورت غیرمستقیم می‌شود که به عنوان تلفات در نظر گرفته می‌شود و همچنین تسمه‌ها و سیستم متحرک صفحه برش نیاز به بازدید دارند.

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل
دستگاه برش سنگ مرمر OSC

مدل‌های دستگاه برش سنگ قابل‌ حمل از نظر حرکت موتور و واگن:

دستگاه برش سنگ شفت کروم

دستگاه برش سنگ ریل لینیرگاید

دستگاه برش سنگ کارگاهی

مدل شفت کروم:

دستگاه‌های شفت کروم ایرانی، عموماً دارای شفت‌های ۴۰ میلی‌متر می‌باشند که به‌ مرور زمان دچار خطا شده و قابل‌ رفع نیز نمی‌باشد. دستگاه‌های سنگبری شفت کروم خارجی دارای شفت‌های ۵۰ میلی‌متر بوده که از استحکام بالاتری برخوردارند و دچار خطای کمتری می‌شوند. موتور و پمپ آب در این دستگاه‌ها مانند دستگاه‌های ریلی بوده اما واگن دستگاه که موتور روی آن سوار شده، ضعیف‌تر هست. دستگاه‌های شفت کروم برای برش سرامیک و اندازه زیر ۱.۵ متر مناسب است. دستگاه‌های شفت کروم به دلیل داشتن شفت‌های توپر، تفاوت وزن چندانی با مدل های ریلی ندارند.

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل
دستگاه سنگبری کروم استیل صد صنعت

مدل ریل لینیرگاید:

دستگاه‌های سنگبری ریلی (ریل لینیرگاید)، در صورت نگهداری صحیح دارای طول عمر طولانی بوده و خطا ندارند. در این مدل دستگاه واگن و موتور روی ۲ عدد ریل با ۴ عدد بلبرینگ مخصوص حرکت می‌کنند که باعث به حداقل رساندن خطا و لرزش در برش می‌شوند. عموماً این مدل دستگاه‌ها از ۱.۵ متر تا ۲.۶ متر به‌صورت پرتابل (قابل‌حمل) و ۳.۳ متر به‌صورت کارگاهی در ایران تولید می‌شوند.

دستگاه های سنگبری قابل‌حمل
دستگاه سنگبری لینیرگاید صد صنعت

مدل کارگاهی:

در مدل دستگاه سنگ‌بری کارگاهی، قدرت به‌وسیله‌ی تسمه به محل اتصال صفحه برش انتقال می‌یابد و تنظیم شدن صفحه برش هم به‌وسیله‌ی ۲ عدد موتور دیگر انجام می‌شود. در این مدل به دلیل سنگین بودن واگن و موتور، ثابت و سینی (میز) دستگاه متحرک ساخته می‌شوند.

 مدل کارگاهی

اخذ از ایسنا.

اجرای نمای خشک